avro-2016 püşkatma mərasimi



facebook twitter əjdaha lazımdı   izlə   lələ   mən   googllalink

    1. azərbaycanın 5-ci torbadan qatılacağı püşkatma.məncə bizimçün ən ideal qrup belə olar:ispaniya , irlandiya,israil , latviya ,azərbaycan , san-marino. ümumiyyətlə birinci torbadan yunanıstan , bosniya kimi nisbətən zəif komandalardansa ispaniya , almaniya kimi supergüclülər gəlsə yaxşıdı .çünki yunanıstan bizi hər iki oyunda udub digər ölkələrə xal verə bilər.amma ispaniya bütün oyunları udacaq.ikinci torbada həm reytinqə , həm də bugünkü vəziyyətə görə ən zəif komanda irlandiyadı.o olmasa çexiya və ya macarıstan da ola bilər.üçüncü torbadan israil gəlsə əla.olmasa polşa da olar.o da olmasa norveç olar.dördüncü torbadan çernoqoriya gəlsə eşşəyimiz öldü.estoniya ya da latviya gəlsə yaxşı olar.altıncı torbadan isə farer adaları ya da san-marino ən ideal variantdı.uzun sözün qısası sizi , ağalar ,bilmirəm amma mən şəxsən inanıram ki , əgər qılımız gətirib belə bir qrupa düşsək üçüncü ola bilərik.
    2. bizim üçün çox da fərq etməyən bir püşkatmadır. azərbaycanın qrupuna bütün torbalardan ən zəiflər belə gəlsə ikinci olmaq şansımız yox deniləcək qədər azdır. əvvəlcə futbolu inkişaf etdirmək lazımdl bundan sonra püşkatmadan nəsə gözləmək olar.
    3. 2016-cı il iyunun 10-dan iyulun 10-dək Fransada keçiriləcək AVRO-2016-nın final mərhələsinə vəsiqə qazanmaq üçün mübarizə aparacaq 53 komanda 6 səbətə bölünüb. Səbətlərin tərkibi yığmaların UEFA reytinqinə əsasən müəyyənləşdirilib.

    Ölkələr arasında müharibə vəziyyəti ilə əlaqədar diplomatik gərginlik səbəbi ilə seçmə mərhələdə ispaniya ilə Cəbəllütariq, Rusiya ilə Gürcüstan, Azərbaycanla Ermənistan eyni qrupda yer ala bilməzlər.inşallah yaxsi olacaq hec olmasa qurupdan çixa bilməsəkdə yaxşi xal yığıb reytinqdə irəlləyərik
    4. Püşkatmaya görə, Azərbaycan millisi italiya, Xorvatiya, Norveç, Bolqarıstan və Malta ilə birlikdə H qrupunda yarışacaq.
    5. A qrupu
    B qrupu C qrupu
    1. Niderland 1. Bosniya və Hersoqovina 1. ispaniya
    2. Çexiya 2. Belçika 2. Ukrayna
    3. Türkiyə 3. israil 3. Slovakiya
    4. Latviya 4. Uels 4. Belarus
    5. islandiya 5. C.Kipr 5. Makedoniya
    6. Qazaxıstan 6. Andorra 6. Lüksemburq
    D qrupu
    E qrupu F qrupu
    1. Almaniya 1. ingiltərə 1. Yunanıstan
    2. irlandiya 2. isveçrə 2. Macarıstan
    3. Polşa 3. Sloveniya 3. Rumıniya
    4. Şotlandiya 4. Estoniya 4. Finlandiya
    5. Gürcüstan 5. Litva 5. Ş.irlandiya
    6. Cəbəllütariq 6. San- Marino 6. Farer adaları
    G qrupu H qrupu
    I qrupu
    1. Rusiya 1. italiya 1. Portugaliya
    2. isveç 2. Xorvatiya 2. Danimarka
    3. Avstriya 3. Norveç 3. Serbiya
    4. Çernoqoriya 4. Bolqarıstan 4. Ermənistan
    5. Moldova 5. Azərbaycan 5. Albaniya
    6. Lixtenşteyn 6. Malta
    6. 1. azerbaycan - ne deyim eşi bu komanda haqqında. axırdan ikinci yeri tutacaq çox güman. italiyanın evvelki vaxtları olsaydı eminlikle qrupdan birinci olaraq çıxacaq deyerdim, amma indiki durumlarına göre norveçle xorvatiya esebleri ile oynayacaq italiyanın.
    2. türkiye - normal qrupdu. rahat ikinci yer tuta biler. gerçi men bunu dünya kuboku seçme merhelesi üçün de demişdim. adamlar sıçıb batırdılar.
    3. rusiya - her zamanki kimi götünde ağ tük gezdirir. oynaya-oynaya birinci yeri tutacaqlar.
    4. ermenistan - keçen ilki kimi oynasalar ikinci yeri tutmaqa real şansları var.
    5. b qrupu- (bax: qrupa bax sen canı )
    7. nə deyək bizə də allah qapıların açsın yazmaq düşər.
    8. püşkatma sonrası qruplar :
    a qrupu: hollandiya, qazaxıstan, islandiya, latviya, türkiyə və çexiya respublikası.

    b qrupu: bosniya və herseqovina, andorra, kipr , uels, israil və belçika.

    c qrupu: ispaniya, lüksemburq, makedoniya, belarus, slovakiya və ukrayna.

    d qrupu: almaniya, gibraltar, gürcüstan, şotlandiya, polşa və irlandiya respublikası.

    e qrupu: ingiltərə, san marino, litva, estoniya, sloveniya və isveçrə.

    f qrupu: yunanıstan, faroe adaları, şimali irlandiya, finlandiya, rumıniya və macarıstan.

    g qrupu: rusiya, lichtenstein, moldova, çernoqoriya, avstriya və isveç.

    h qrupu: italiya, malta, azərbaycan, bolqarıstan, norveç və xorvatiya.

    i qrupu: portuqaliya, albaniya, ermənistan, serbiya və danimarka.

    təxmin etdiyim ardıcıllıq isə belədir :

    a qrupu: hollandiya ,çexiya respublikası ,türkiyə , latviya , qazaxıstan, islandiya.

    b qrupu : bosniya və herseqovina, israil , belçika , uels , andorra, kipr .

    c qrupu : ispaniya, ukrayna , belarus, slovakiya ,makedoniya, lüksemburq.

    d qrupu: almanya ,polşa , gürcüstan ,irlandiya , şotlandiya , gibratlar.

    e qrupu : ingiltərə ,isveçrə ,litva ,estonya ,slovenya , san marino.

    f qrupu :rumıniya, yunanıstan, macarıstan,finlandiya , şimali irlandiya ,faroe adaları.

    g qrupu :isveç ,rusiya , çernoqoriya ,avstriya ,moldova , lichtenstein.

    h qrupu :italya , xorvatiya , bolqarıstan , norveç,azərbaycan , malta.

    i qrupu :portuqaliya , ermənistan , danimarka ,serbiya , albaniya.


sən də yaz!