avropa çempionatı 2016



facebook twitter əjdaha lazımdı   izlə   lələ   mən   googllalink

    1. 10 iyundan başlayacaq. Bu il daha maraqlı olmasına səbəb türkiyənin də çempionatda olmasıdır mənim üçün. özümüzün futboluna sevinə bilmirik heç olmaya türkiyəyə azarkeşlik edək.
    2. oyunlarının tarixi və saatı aşağıdakı kimi olacaq
    10 iyun

    A qrupu

    23:00. Fransa - Rumıniya


    11 iyun

    A qrupu

    17:00. Albaniya - isveçrə

    B qrupu

    20:00. Uels - Slovakiya

    23:00. ingiltərə - Rusiya


    12 iyun

    D qrupu

    17:00. Türkiyə - Xorvatiya


    C qrupu

    20:00. Polşa - Şimali irlandiya

    23:00. Almaniya - Ukrayna


    13 iyun

    D qrupu

    17:00. ispaniya - Çexiya

    E qrupu

    20:00. irlandiya - isveç

    23:00. Belçika - italiya

    14 iyun


    F qrupu

    20:00. Avstriya - Macarıstan

    23:00. Portuqaliya - islandiya


    15 iyun

    B qrupu

    17:00. Rusiya - Slovakiya


    A qrupu

    20:00. Rumıniya - isveçrə

    23:00. Fransa - Albaniya


    16 iyun

    B qrupu

    17:00. ingiltərə - Uels


    C qrupu

    20:00. Ukrayna - Şimali irlandiya

    23:00. Almaniya - Polşa


    17 iyun


    E qrupu

    17:00. italiya - isveç


    D qrupu

    20:00. Çexiya - Xorvatiya

    23:00. ispaniya - Türkiyə


    18 iyun

    E qrupu

    17:00. Belçika - irlandiya

    F qrupu

    20:00. islandiya - Macarıstan

    23:00. Portuqaliya - Avstriya


    19 iyun

    A qrupu

    23:00. isveçrə - Fransa

    23:00. Rumıniya - Albaniya


    20 iyun

    B qrupu

    23:00. Slovakiya - ingiltərə

    23:00. Rusiya - Uels


    21 iyun


    C qrupu

    20:00. Şimali irlandiya - Almaniya

    20:00. Ukrayna - Polşa


    D qrupu

    23:00. Xorvatiya - ispaniya

    23:00. Çexiya - Türkiyə


    22 iyun

    F qrupu

    20:00. Macarıstan - Portuqaliya

    20:00. islandiya - Avstriya


    E qrupu

    23:00. isveç - Belçika

    23:00. irlandiya - italiya


    1/8 final

    25 iyun

    1. 17:00. A qrupunun 2-cisi - C qrupunun 2-cisi

    2. 20:00. B qrupunun qalibi - A, C və ya D qrupunun 3-cüsü

    3. 23:00. D qrupunun qalibi - B, E və ya F qrupunun 3-cüsü


    26 iyun

    4. 17:00. A qrupunun qalibi - C, D və ya E qrupunun 3-cüsü

    5. 20:00. C qrupunun qalibi - A, B və ya F qrupunun 3-cüsü

    6. 23:00. F qrupunun qalibi - E qrupunun 2-cisi


    27 iyun

    7. 20:00. E qrupunun qalibi - D qrupunun 2-cisi

    8. 23:00. B qrupunun 2-cisi - F qrupunun 2-cisi


    1/4 final


    30 iyun

    9. 23:00. 1-ci cütünün qalibi - 3-cü cütün qalibi


    1 iyul

    10. 23:00. 2-ci cütün qalibi - 6-cı cütün qalibi



    2 iyul

    11. 23:00. 5-ci cütün qalibi - 7-ci cütün qalibi


    3 iyul

    12. 23:00. 4-cü cütün qalibi - 8-ci cütün qalibi


    Yarımfinal


    6 iyul

    13. 23:00. 9-cu cütün qalibi - 10-cu cütün qalibi


    7 iyul

    14. 23:00. 11-ci cütün qalibi - 12-ci cütün qalibi


    Final

    10 iyul

    15. 23:00. 13-cü cütün qalibi - 14-cü cütün qalibi


sən də yaz!