bugün wiki təsadüfi son
sözaltı sözlük
məsləhət postlar mesaj Profil

...

azərbaycanda qadın olmaq

əjdahalar   googlla
keçən ayın ən bəyənilənləri - azərbaycanda kişi olmaq - azərbaycanlı qızlar - cosmopolitan - fidan nazar - qadına şiddət - sevil atakişiyeva - azərbaycanda qız olmaq
  3. teqriben deyerli oyuncaq kimi bir şey olmaqdır..tebii, ortalama azerbaycan kişisi terefinden namuslu kateqoriyasına daxil olmusansa..ferz edek ki belesen..o halda sen deyerlisen, ele deyerli ki başqa uşaqlara gösterilmek bele istenmirsen, paxıllıq içini zeli kimi gemirir.. belke diger uşaqların onun oyuncağına gözü düşer, yan yan baxarlar..

  sen söz getirilmek istenilmeyen ideologiya qeder zeherlisen, uğrunda insanlar öldürüle biler, öldürülür..

  sorğulanmağa bele açıq olmayan dini deyer kimisen. o qeder müqeddessen ki bağlı qapılar arxasında yaşanırsan, intimsen bir o qeder de evden çıxartılmaq bele istenmirsen..

  varlıq sebebin namus qavramının praktikaya tetbiq olunması ile ekvivalentdir, doğurqanlığın yoxdursa buna bele deymezsen..

  oxunmamış kitab qeder esrarlısan sen, cürbecür fikirler, duyğular qayanaşa biler daxilinde, feqet oxunduğun zaman anlamlısan..ne tessüf ki oxumağı sevmeyen bir ölkede çap edilirsen..

  şerefli atanın qızı, yaxşı oğlanların bacısı, uşaqların anasısan-budur senin heyat merhelelerin..insanların seni qebul etmesini isteyirsense bu merheleleri doğru düzgün tamamlamağa topla fikrini, heyata geliş sebebin budur çünki, layiqince et vezifeni..

  yüziller boyunca nesilden nesile ötürülen adet-enensen sen, qelibleşmiş düşünce ve heyat terzisen..adet de öz özünü sorğulayar meger? yaşanıb gedir, yaşanıb bitirsen..yaşadıqlarını qızlarına, gelinlerine ve nevelerine öyretmek, davamlılığı saxlamaqdır vezifen..

  gencliyini mehv eden qısqanc qoca kimisen..gencliyinde sorğulamadın heyatı, indi bunu heç kimin etmeyine razı gelen deyilsen, zamanıdır tam da, gelin çıxıb qarşına..

  gencliyini tüketdiyin zaman enene olmağı sen de sevirsen..oğluna öyredir, onu üstün yetişdirirsen..

25 əjdaha

lily
#148621


13.02.2015 - 22:47
+260 oxunmahamısını göstər

üzv ol

...