doktor qospodin


26   0   0   0
doktor qospodin 5.nəsil yazar
reytinq xalı: 53
karma xalı:-225
entry sayı:26
izləyənlər:3
sifariş sayı:0

son yazdıqları| | əl əməyi göz nuru| favori seçdikləri| favori seçilənləri| bütün entryleri| saxlanılanlar| lövhə/blog

sözlük yazarlarının tqdk qəbul imtahanında topladığı ballar O qeder hazırlaş, 654 bal topla ki,xaricde tehsil dövlet proqramı çerçivesinde dövlet seni maliyeleşdirsin.xaricde universitete qebul üçün ayrı imtahana hazırlaş,onu da qazan.axırda qayıdıb sene qoz qoymayalar.netice etibarı ile bir yaralı barmağa yod olmadı topladığım bal . Men cehennem, qardaşım 2016cı il qebul imtahanında resmen 700bal yığdı,o da xaricde universitete qebul oldu.ulan heç bir resmi dövlet qurumlarından bir quru tebrik bele gelmedi.yazıq uşağı yandırıb yaxdılar,divane etdiler.
axcp-nin yenidən iqtidar olmaq ehtimalı türkiyede iqtidara liberal demokrat partinin gelme ehtimalı qederdir.erdoğan demişken, Ne yaparsan yap, aşk ile ''YAP''
edit: yapçı sanılmamağımı şiddetli şekilde rica edirem.
kəndçi romantikası Qedim dövrlerden beri bulaq başında başlamanması haqqında mitler mövcuddur.yüz iller boyu kendin temiz saf,mineral qaynağı olan bulağ suyu kendin genc jenerasiyası üçün evezedilmez ilham menbeyi olmuşdur.hetta kayfı dombalan istedadlı şairlerde bulaq suyunu vesf etmeden keçe bilmemişdir.neçe neçe xalq mahnımızda da bu öz eksini tapmışdır.ümimiyetle bir çox xalq mahnılarının morfolojisini araştırsaq, yar yar ve aman aman sözlerini çıxardıqdan sonra geriye sürrealist yataq sehnelerinin qaldığını görerik. Çılpaq qadın posterlerinin ve porno filmlerin hele olmadığı dövrde şairlerin ozanlarının libidolarını incesenetde tökmesi çox mentiqli,teqdirelayiq ve labüd bir haldır.ümimiyetle kendçi sinifine aid olan bir ferdin öz romantikası anlayışı müzakire olunası bir haldır.azerbaycan kendçisinin öz eşqlerini daha realist fikirler üzerinde qurması haqqında felsefi ferziyeler mövcuddur.azerbaycan kendçisinin en böyük romantiklerinden biri kimi ‘’ishaqın oğlu’’ texellüsü ile yazıb yaratmış bir genci nümune göstere bilerik.son dönemlerde istedadlı genç erkek nesil internet vasitesi ile kend xaricindeki qadın modellerini gördükden sonra kend qızlarına marağı azalmış,ve bu situasiya kend romantik cereyanının yavaş yavaş sonuna getirib çıxarmışdır.amma erkek nümayendeler bilmeleri de lazımdırki eline hele smartfon telefon almamış kend qızlarıyla olan eşq maceraları daha temiz,saf,ülvi hissler üzerinde qurula biler.son olaraq bu yolda bütün kend romantikası ehline uğurlar arzulayır ve sözümü şairin misralarıyla bitirmek isteyrem. ‘’kendimizin gözel gözel qızları,uçub gedir uzaqlara neyleyim’’
ən əhəmiyətli orqan tebii ki, beyindir.ümimiyetle harda görmüşük desinler ki bes ciyer ölümü,qulaq ölümü, mede ölümü gerçekleşdi,xeste eks oldu. beyin ölümü ise xestenin artıq rehmetliklerine qovuşduğunun göstericisidir.beynin funksiyalarını itirmesi neticesinde yavaş yavaş bütün organlar sıradan çıxır, ürek ise sağlamlığına göre 24-48 saat erzinde öz funksiyasını itirir ve tam ölüm gerçekleşir. meseleye sosyolojik terefden baxarsaq eger, bu qeder cahil,debil,menasız insanların olduğu azerbaycanda cemiyyetin normativlerinin neticesinde beyin ölümü gerçekleşmiş ama hele de ''yaşayan'' canlıların varoluşu isveçre alimlerine müemma olaraq qalmışdır.
donald trump Görüşmelerin birinde Trump ilham eliyeve deyirki: "bu boyla,bu burunla,bu servetle çox pezevenk adamsız ,ilham mellim.size teveqqe edirem" ve ilham da qayıdıb o efsanevi repliği işledir : "sizde az pezevenk deyilsiz ha"
sözlük yazarlarının bürcləri Ekizler bürcüyem.ümimiyetle bürc anlayışını menasız qıldığım üçün çox az bilgi sahibiyem bu mövzuda.ama ekizler bürcüyem deyen kimi, hemişe qızlardan yavşak piç münasibeti görürem.adamı pox yedime salırlar vallah
nadezhda krupskaya Lenin eminin arvadı olaraq başlayıb xanımı tanımağım.bolşevik inqilabçılığını,oktyabr inqilabının teşkilatçılığını, SSRi'de çalışdığı mühüm vezifeler yanısıra, inqilabdan qabaq bir çox şifreli yazışma ve kod çözme oxuma kimi işleri yerine yetirmişdir.yengemiz hemde görünmeyen mürekkeble şifreli yazmaq sahesinde mütexessis idi.inqilabdan sonrada fehle ve kendli sinifinin istifadesine açıq kitabxanalar qurmuş,sosyalist tehsil sisteminde islahatlar etmişdir.tehsile verdiyi öneme göre gelin bacımızın şexsine böyük reğbet besleyirem.
sifarişi verən: LocaL
yol Yol zamanın bir funksiyası deyildir
Süret yolun zamana bölünmüş halıdır.
Tecil ve sürtünme emsalları bizi maraqlandırmır,
Yolda olmaq -bir sürete sahip olmaq demekdir.
Eksi teqdiride yolda durmaqdır.
Durmaq sıxıcıdır.
Yolda durmaq,yolda olmaq menasına gelmez.
Yolun bitdiyi yerde durulmaz.
Ya önceden durulur,ya da durulmaz.
Ayrıca yol bitmez.
O labirentin divarıdır.
cpu Bütün dögüleri işleyen hisse.döngü ise müeyyen bir kod sistemi vasitesiyle yaranan parçalardır. Bu parçalar mar(memory adress register) , mdr(memory data register) , cu( control unit) , alu(arithmetic logic unit) . cpu normalda nece bit olursa, alu'da o qeder bit olur. istisna olaraq son model 64bitlik cpu'larda 32bit alu istifade olunur.çünkü en çox 32reqemli ededler üstünde emeller yerine yetirilir.
ilk mikro hisseciyi intel şirketi istehsal etmişdir.intel 4004 adlı mikro parça 4bitlik idi. Günümüze qeder istehsal etdiyi caleron,pentium,i seriyası, core 2 kimi modelleriyle intel hele en uğurlu cpu istehsalçısı şirket olaraq qalır.xeon modeli ise 22nüveli ve tam süretiyle çalışdığında reqibsizdir.
Amd şirketinin ise fx,opteron,a seriyası,phenom kimi modelleri vardır.
Telefon prosessoru olaraq mediatek,exynos,qualcomm ve apple'ın istehsal etdiyi modeller vardır. Apple istehsal etdiyi son a9 modeli ise,az enerji xerclemesi,i5 ve i7 kimi prosessorlarla yarışacaq seviyede olması teqdire layiqdir.
musiqili meyxana ilahi perverdigaranın bizlere nesib etdiyi iki servet var.bir neft qaz,digeri meyxana.nefti elimizden almağı an meselesidi.heç olmasa meyxananı almasın.Musiqili meyxananında yeri var idi.ama day onunda poxun çıxarıblar.heyif deyildi sovetin vaxtı, meşedibaba,aydınçik,nizami remzi kimi söz adamlarının babat bir iki el emeyi göz nuru var idi.ama indi oda yoxdu.bir men qalmışam.bir de bu sintizatr.salam sintizatr mellim.ordan bir şur ver görüm.
aron wiesenfeld Her resminden mükemmel divar posteri çıxacaq istedadlı ressam
zeynəb xanlarova Yaxşı sesi olmasa da,her konsertinde detone olub, xoruz buraxsa da,seçdiyi efsane mahnıların semimiliyi hesabına dinlenen artist.siyasetde de ele hey xoruz buraxa buraxa gedir.
ilham əliyev Bir zəli kimi prezident tapmışıq.sağdan da döşeyir bize,soldan da.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20