pampiniformis


1760   0   0   0
pampiniformis 3.nəsil yazar
reytinq xalı: 2157
karma xalı:-94
entry sayı:1760
izləyənlər:5
sifariş sayı:0

son yazdıqları| | əl əməyi göz nuru| favori seçdikləri| favori seçilənləri| bütün entryleri| saxlanılanlar| lövhə/blog
ok twk bye

no land severlerini yarı yolda qoyduqdan sonra orda burda köhne mahnılarını paylaşaraq ibnelikle meşğul olan musiqi qrupu.
(youtube: )


niye de ala.
sevgilisi olmayan insan bele gece gece birden boşluqda hiss eliyer özünü.

yuxarı tüpürsen bığ, aşağı tüpürsen saqqal misalı, münasibetler de yerinde dayanmaq bilmir. bir de baxırsan heç ne yaşamamısan ve heyatından iller keçib.

sevdiyin insanla cüt teşkil etmek mecburiyyet deyil. ehtiyac da deyil. ehtiyac olan sevgi ve qayğıdır. sevgili de deyil. üstün insanın sevgilisi olmaz. ağıllı insanın da olmaz. kasıbın da olmaz. bunlar hamısı qılıf geyindirilmiş adlardır. bilirsiz en çox kimin sevgilisi olar? saxtakarın. ortaya teqdim edilen saxta bir reallıq ve seçilen tercihlere balıqlama tullananların.

sizin yaşamaq istediyiniz eslinde çox vaxt sevgililik deyil. ya fakbadilikdir, ya da dostluqdur. ya da diger adını bilmediyimiz ve bilmek isteyecek qeder deyerli qılmadığımız münasibet terifleridir. sevgili sevgi dolu olar. sevgi dolu olmaq çetin mesele deyil. bunun getirdiyi mesuliyyetlere xarakterini açmaq ve içinde olduğun veziyyetin ferqinde olaraq çerçivelenen münasibet adının senden teleblerine cavab vermek isteyirsenmi heqiqeten bes?

hormonlarımızın bize oynadığı oyunlardan qurtulmaq heqiqeten keşmekeşli bir meseledir. cinsiyyet hormonları. xoşbextlik hormonları. yetkinlik hormonları. kimyamızın bize oynadığı kiçik ve besit, amma qarmaşıq ve xaotik olaraq yaşadığımızı sandığımız oyunlar.

siz heç tamamile dürüst bir münasibet görmüsünüzmü? cavab verenden sonra bir de düşünün. yox. o qeder uzaqdı ki bu düşündükce insanın içi qan ağlayır.

amma...menim sevgim. menim sevgilim, menim sevdiyim. biz ferqliyik. biz ele deyilik. men yaşayıram axı bunu. nece hamınınkı kimi ola biler?

duyğularımızın bele bizim olduğundan emin ola bilmirik. bilirsen, uzun müddetdir heç bir qıza teklif etmirem, gel sevgili olaq deye. ya da menim dilimle desek, sevgi dolu duyğularımızın heç tükenmeyeceyi dürüst bir cütlük olaq deye. çox uzun müddet olub, doğulandan beri. her defe fikirleşende ki, bu qızlar nece tekliflere yox deyibler. nece tekliflere he deyibler. nece tekliflere rastlayıblar. bütüüün bu ssenarileri beynimde yaşayanda hevesimin ve isteyimin yarısı qaçır gedir. qalan yarısı da gelecekde başımıza gele bilecek bütün ehtimal verdiyim yaşanacaqları canlandıraraq uçur gedir. qalxan qılınc da enir o vaxtacan artıq.

bir elave de etmek istedim. bir hiss olur e, bu qeder uzun müddetdir eslinde en çox birlikde olduğumuz şeyin iç sesimiz olduğunun ferqinde olan bu hüzurdan heç qopmamaq istediyimizi hiss eliyirik. o hüzurdan bizi uzaqlaşdıran sevgili deye bir şey var. ya ikisinden birini seçeceksen, ya da o sevgili heyatın boyunca senin bir parçan olacaq. bax ona rastlayanda heç vaxt buraxmamaq lazımdı. mektebde iş yerinde qohum eqrebada heyatının en böyük mükemmel sevgisini tapan adamlarsız, bunu tapmağa ne var sizinçün gözel dostlar. ümid eliyirem en qısa zamanda baş verer bu.

sağ olun var olun.
akbilibitenadam vaxtile efsanelerden idi. ümid eliyirik geri qayıdışı da eyni olar.
cırıq ayaqqabı və ya paltar geyinmək o gün sözlükden dostlarımla futbol oynayanda bele cırıq butsi ile getmişdim. veçni qaralmış ağ mayka geyinirem. axırıncı defe mene tumanı sevgilim almışdı. kemeri de. yetim vidinde gezmeyi sevirem. siz de sevin. artıq pullar xerclemeyin cır cındıra. ala o paltarlar bilse ki onlara o qeder pul zad verirsiz cırmaqlayarlar özlerini. cırıq corablar seksidi. xarab zamoklar eylencelidi. dalı cırıq şortikler bombadı. gic gice mağazalarda saatlarca paltar axtaran tipleri döymek lazımdı ümumiyyetle. papağımı da emimoğlundan ekişdirmişem bu arada. açqim ve saatım olmayıb heç vaxt. bir dene bilekliyim olub barcelonanın o da henry olan vaxt isi keçmey olar onu. bir de dua yazılan boyunluğum vardı. itdi batdı. dağestaneç olan qaqaşlara reğbet besleyirem bu mövzuda, en azından onlar da orijinal ve özünemexsusdular. amma ki bizim insanların içinda çöle bayıra çıxanda pis geyinib keçinsen onlar yox a seni seven ezizleyen qayğı gösteren insanlar ki var aa, dalını dağıdarlar senöl. bu ne geyimdi zad. yetim seher axşam kartof yeyir gedir zaradan paltar geyinir. vasmoy bazarı favorimdi. 2ci el dükkanlar xüsusile. ümumiyyetle de ki men ele bir zirveyem, külekler neyleyecek?
testis ağrısı dözülmez ağrıdı. men ne diş ağrıları, ne baş ağrıları, ne böyrek ağrıları çekmiş adamam. amma heçne daşşaq ağrısı qeder ağrılı ezablı deyil, şübhesiz ve müqayisesiz. herden qadınlardan eşidile bilecek olan ağır mittelschmerz veya doğum ağrıları hekayeleri ve mifleri eşide bilersiniz, ancaq bunlar saf daşşaq ağrısının yanından vız keçerler. söhbet futbol topu deyen ağrıdan filan yox pür daşşaq ağrısından gedir. ne ağrıkesici fayda edir, ne yaxşı tesir eden hansısa pozisiya veya azaldacaq vasiteler var, ne insanların içinde elinle müdaxile edecek durumda deyilsen, ne de bu orqanı atıp kesib qurtulacaq elave daşşaqların yoxdu yeni ki. izahı ve tesviri daha tebii ve real alına bilerdi, amma bir defe yaşamaq min defe eşitmekden daha pisdi , exi. eger varsa allah kömeyimiz olsun. amın.
sahibsiz entry özünü tanımayan oğlanların çoxalmağına səbəb olan funksiya.
həyatafransızqadın 10 entry bele yazmadan yazar olan 5. nesil yazar. söz6 kimi testesteron qoxan yerde bele xx cinsini ifade eden bir nike sahib olaraq menasız ejdahalar ala bilmirse, durmadan umbaylanırsa, heqiqeten umbaylayır yazanda demek ki.
sevgilisi olmayan insan bele biri olmaq herden çox pis hiss eletdirir adama. bilirsiz niye? çünki insanın hem sosioloji, hem de bioloji yönlerini düşüne bilme qabiliyyetine sahibsen.

sen hermafrodit deyilsen. ona göre sevgilin, partnerin, qarşı cinsden özüne uyğun çox yaxın hiss elediyin birine sahib olmalısan. çox qoyur bu mecburiyyet adama. o xronoloji cedveller, geniş açıqlamalar olur e, nece kiçik zerreciyik kainatda, eslinde çox da mühüm olmayan, zamanın axarında dexlisiz bir planetde heyatın davamı üçün sadece bir inqredientsen sen. fikirleşdiyin şey bele qeribe gic utancvericilik verir adama.

teessüf ki, duyğulara ve tekamülün bizi getirdiyi bu nöqtede sosial varlıq olmağa mehkumuq, izolyasiya olmamaq üçün. herden "insan içine çıxmağınız" teleb olunur sizin üzerinde qayğıkeşlik, mesuliyyet veya selahiyyet hiss eden bezi diger önemsiz "yaşayanlar" terefinden. şahidi olunan sehneler adeten alış verişle xoşbext olan insanlar, birilerinin mesajıyla heyecana qapılıb atlanıb düşen civiler, içinde olduğu pox veziyyetin ferqinde olmayan serf elediyi oksigenin haqqını vermeyen mexluqlar, meşğul varlıqlar ve saire. bir de senin kimi insanları görürsen. biraz yaxın hiss eliyirsen onları özüne. ancaq her hansı diskussiyanızın çox menasız olacağının ferqindesen, o da ferqindedi ve uzun müddet baxışmalar, düşünceler sonrasında bele ardına baxmadan yoluna davam elemek hissi bürüyür insanı. en pisi bilirsiz nedi? bu insanları görmemek de incidir adamı, çünki sene en uyğun ele onlardı, görüb öz halına acımaq da incidir.

sevgi qavramına nece yanaşmalı olduğumuzu heyatdan az çox nese öyrenmiş insanlara xitaben demek isteyirem ki, bilirik de, gözel insanlar. psixoanalizden bixeber obsessiyalarına qapılmış cahil ve dünyagörüşünden mehrum insanlar deyilsiniz ki. en böyük paradoks mence burdadır ki, birine sahib olmaq isteyi qarşılıqlı olanda mence hissler zirvede olur ki, bunun adı bele sevgi deyil. meselen o manpasıda var e, qaqaş deyir nenem 20 manat verdi oynadım zad, o qaqaşa sevginin 20 manat olmadığını başa salmağın ne qeder çetin olduğunu ikimiz de bilirik. sevgini yaşamaq üçün müeyyen kriteriyalar var, hansı ki onlardan müasir dünyamızın teleblerine göre başımızı alıb miriş qaçan kimi qaçırıq.

çox düşünüb çox danışmaq olar bu mövzuda, amma xülase keçmek isteyirem bir cümle ile men ve menimle birlikde bu yazıdakı hisslerimi anlayan insanlara. eziz insanlar, bize yazığım gelir, amma eliyecek heç ne yoxdu. sağolun.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20