cabbar savalanlıfacebook twitter əjdaha lazımdı   izlə   lələ   mən   googllalink

  1. qelbi turan sevgisi ile dolu, axcpli milliyetçi nümunevi müselmandır cabbar. onun kimiler durduqca men azerbaycanın geleceyine tam eminlikle bütün qelbimle inanır, bizi xoş günlerin gözlediyini hiss edirem. heçneyin üstünde bir ilden çox hebsde yatdı. onun kimileri azerbaycanda aydınlıqda şamla bele tapa bilmek olmaz. qedrini bilmeliyik. her şey bir yana, cabbar kimi el oğullarıyla mence her bir azerbaycanlı qızı yatmağa hazırdı.
  2. d-e-b-i-l. debil. cabbar "bey"i tanıda bilecek en yaxşı söz bu sözdür. sözün esl menasında bildiyimiz "turancı" ve "nümunevi müselman"lardan biridir bu bey. onsuzda azerbaycandakı modaya sadiq qalaraq oda hebse girib çıxan her "aktivist" kimi mehşur oldu ve adına neçe neğmeler beslendi. içeri debil biride girse çıxanda xalq qebremanı elan edilir. xarici mediyaya tanıdılır. gör ne gündeyik ki bizi cabbar beyle tanıyırlar. özünü "vicdan mehbusları inistutu"nun mezunu kimi tanıdır bey, senin o vicdan mehbusluğunu yeyim ele men. turancı birinden ne gözlemey olar? dar beyinli birinden? bozqurdun ulu qüvvesine inanan birinden? "auuuu"? bu? elçi"bey"i özüne nümune götüren birinden? deyirler ki azerbaycanın bütün qızları cabbar kimilerle yatmaq üçün can atmalıdı. bu nedi ala? qardaşın facebook profilinde bele bir şey var: münasibet: serbest elaqesi var din: müselman bu nedi ala? o neter olur? bir müselman nece serbest elaqede ola bilir? neyse, uzun sözün qısası hakimiyet birini qurban seçir her defe müxalifetden, ve onu atır içeri o adamda olur el oğlu, qehreman. bu defede piyango cabbara çıxıb. qardaş spiegel qazetine müsahibe verir ve bunu profilinde fexrle paylaşır. caps locku yanılı qoyub statuslar yazır. marjinal görünmeye cehd edir. ama saxta marjinal.. cebheçilere meslehetim bele insanlarla özlerine nifret qazandırmasınlar.
  3. (bax: çuşka) (bax: kukla) (bax: qurddan töreyen türk) bir anda cibine neşe atılıb tutulmaqla veten qehremanı edilen kukla. özün itirib qaqaş, hebsden evvelki forması yeqin ki daha meqsede uyğun idi.
  5. hebsden çıxandan sonra partyde ictimai sektor qızlarına yatma teklif eden qaqaş...
  6. içini sikim niye dağılmır bu dünya dedizdirenlerdendir.
  demeli qaqam facebook statusuna yazıb "anarxist olmaq isteyirem" "maqazinleri avtobusları yandırmaq isteyirem" dedim "sen anarxizmi maqazin avtobus yandırmaq olaraq bilirsense birde anarxizmin adını çekme sen canı" qaqam deyir "hökümetle menim aramdadı sen qarışma"
  deli şeytan dedi götür yaz " mende turançı olub ulamaq isteyirem,ona da sen qarışma". sonra dedim sakin ol meqsed adamsan adam balasısan axı.
  8. cabbar yaxşıdır, savalan pisdir.*
  9. qalxıb savalana söz isteyirem bakıdan cabbara qız isteyirem *
  10. çoxumuzun hebse düşmese tanımayacağımız, tipik qarakurtkalı deye bileceyimiz insandır bozqurd havası esir başında. hebse düşenden sonra özünü qehraman hesab edir qaqaşımız.'men vicdan mehbuslari instutu keçmişem ee mene kelek gele bilmezsiz' deyib emelli başlı havalara girib. özünü önemli insan hesab edir.


sən də yaz!