evlilikfacebook twitter əjdaha lazımdı   izlə   lələ   mən   googllalink

  1. Feminist bir qızdan eşitdiyim ve çox teecüblendiyim bir yanaşması olan söz. Deyirki: Evlilik, etrafda bir sürü taksi varken yeni maşın almaq kimi birşeydi. Çox güldüyüm bir yanaşmaydı. Doğru insanı tapdığımda hemen düşündüyüm ve lazım olan bir action.
  2. başlanğıcı mebel dükanlarına sonu toyxanalara pul yedirtmekle biten merhelelerin sonunda kağıza imza atmaqla biten bir işlem..
  3. haqqında uzun uzun yazmaq istediyim ama herdefe yola verdiyim mesele. en az esgerlik qeder lazımsız olduğunu desdeklediyim mesele. bunun birde ikinci merhelesi var - uşaq sahibi olmaq
  4. qızların elinin bala batacağını, oğlanların ise qara günlerinin başlayacağını düşündüyü mesele. ama çox vaxt bunun tam tersi olur.
  5. Valideynlerin övladları qarşısında son borcu olarax gördüyü, daha evvel üzünü görmediyin qohumlarınla tanışma imkanı yaxaladığın, bir qanlı eskinin, bir menasiz senedin ceremesini çeken iki gencin genc olarax yaşadığı son olay.
  6. "evlilik enenevi olaraq qadınlara verilmiş tek gelecekdir. bir çox qadın ya evlidir ya bir vaxtlar evli olub ya da evli olmadığı üçün ömür boyu eziyet çekir" simon de beauvoir
  7. milyonda bir lazimli olan ama geri qalan butun hallarda sehvliye yol verilen action...
  8. sevginin bitmesine sebeb veren hereket. azerbaycan cemiyyeti üçün cavanlıq sehvi, ferdlerin cemiyyet, veten ve aileleri qarşısındaki borcu, dünyanın en xöşbext hadisesi toyun sebebi.
  9. kimisine göre xoşbextlik, kimisine göre vaxtı gelende mütleq olması gereken bir hadise, mene görese birisinin heyatını bedbext etmeye başlayacağım gün
  10. Deyerini qoca,xeste ve tek olduğum günler bileceyini düşündüyüm bir şey.


sən də yaz!