hər daim müdafiə mövqeyində olmaqfacebook twitter əjdaha lazımdı   izlə   lələ   mən   googllalink

  1. Axı niye? Niye men lan? Get o biri terefde oyna da qaqaş. Lan bu heyatda bu ve ya diger şekilde başarının az bir qırıntısına sahib olmuş bütün tanışlarım qarşılarında lom görmüş kimi gelib mene nece yaşamam gerekdiyini anlatmağa çalışır.

  Xarici görüşünümüzmü çox lom vidindedi, yaxşı geyinmiremmi, ses tonum çoxmu ibnemsidi, ya da jestlerim her kese "qarğa, qarğa burda lom var, gelin hep beraber bu adamın üzerinde 31 çekip toplu orqazm yaşayaq" mesajımı verir bilmirem. Belke de bütün faktorlar üst-üste düşüb. Lenet şeytana.

  Ama bu deqiqdi ki, tanış-tunuşlar, qohum eqrebalar, istemeyerek eyni ortamı paylaşmaq mecburiyyetinde qaldığım her kes fürseti fövte vermeden hemen boynuma miniller.

  Her şey bir terefe de bu maddi gelir problemini kazara çözmüş bir-iki adam nedense özlerinden emindiler ki, onların meslehetlerine eşhedü ehtiyacım var.

  Biri ele qardaşım. Koroçe bu qardaşım ilk kapitalını (hardasa 10-15 min dollar) oğrulardan deyer deymezine aldığı telefonları piyasa deyerinin yarısına sataraq elde edib. Yani ki, özü oğru olmasa da, oğruların deyirmanına su, yağ, benzin ve diğer ximikatları töken adamdı.
  Ve bele bir adam oturub mene zehmetkeşlikden, ilahi edaletden ve diger ali deyerlerden danışanda ne düşünmem gerekdiyini bilmirem.

  Başqa bir tanış sırf öz imkanlı dayısının hesabına hardasa bir yere gelib çatıb. (Sonra dayısının dalından deydiler, uşağın dayısıyla arası pozuldu ve bu deqiqe elinde CV qapı-qapı gezir).

  Özünde sülhsever insan olsam da istemesem de özümü müdafie etmek mecburiyyetinde qalıram. Onlar qeder pulum olmamasının sebeblerini açıqlamağa çalışıram ve s. ve ia.

  Keçen il dissertasiyamı yazarken Moskovadan istanbula getirilmiş bir xestenin qohumlarına tercümeçilik eledim 1-2 hefte. Adamlar Azerbaycanlı olsalar da türkce başa düşmürdüler. 25 yaşlı bir qız idi xeste. gavurun "intense care" dediyi reanimasiyada idi bu qızımız. Ölürdü. Yoğun bakımda 1 gece qalmasının bedeli menim 3 aylıq maaşım qeder idi. xeste sahibleri 2-3 hefte içerisinde menim ömrüm boyunca qazana bileceyim qeder pul tökdüler xestenin üstüne. Bezi sebeblerden men onlara refakat ede bilmedim daha. Sonradan eşitdiyime göre qız elil de olsa öz heyatına davam edecekdi. içimde buruk bir sevinc emele geldi. Heç vaxt ana ola bilmeyecekdi. Ne ise. Heç olmasa yaşayacaqdı.

  Bu dastanı bura ona göre yazdım ki, bezen yuxarıda behs etdiyim qardaşım ve tanışımın amansız hücumlarına meruz qalanda Şefiqenin gözlerini xatırlayıram. Yaşamaq ümidini gördüm o gözlerde. Özümü luzer hissedende Şefiqenin gözlerini xatırlayıram. Ve bu gözler ani de olsa itirdiyim reallıq hissine qaytarır meni.

  Efsanesiniz.


sən də yaz!