sevə bilməkfacebook twitter əjdaha lazımdı   izləmə   lələ   mən   googllalink

  1. Lan aslında yazılırmı böyle bir entry diye tereddüt etmedim de değil.
  Ama demek lazımdı qardaş.
  insanın en böyük başarısıdı seve bilmek.
  Heqiqi sevmekden söhbet gedire burda brat.
  yani ki, 17 yaşında bir takım hormonların tavan yaptığı üçün şeyin alnıva deyib küçeden keçen ilk qıza aşiq olmaqdan söhbet getmir.
  heqiqeten de üstünden 20 il keçse de, lap 30 il keçse de kişilik hormonun evvelki qeder bol olmasa da o insanın sesine, gülüşüne, hetta qırışmış bele olsa derisine, sözlerine, fikirlerinin gedişine, neye hirslenib, neye sevinmesine heyran olmaqdır.
  bu heyranlığın o insanı makiyajsız sifeti, kökelmiş bedenine rağmen 1 qram da azalmamasıdır sevgi.
  danışmadan bir-birini başa düşmekdir.
  bütün bu sözler elbette ki, bayağı söz yığınından daha anlamlı deyil. zaten bele bir sevgini sözle ifade etmeye çalışmaq özü de abesle iştigal etmekten başqa bir şey deyil.

  sadece bir şeyi deye bilerem sevgi haqqında. her kes kimi doğulursan, böyüyürsen, oxuyursan, pul qazanmaq yarışına girirsen, son model telefonlar alırsan, parıldıyan ayaqqabı, ağ köynek ve kostyumla bir müddet mutluluq pozu verirsen, ata olursan, cemiyyetde hörmet edilen adam olursan, vaxtın çatanda da ölüb gedirsen.
  Eslinde bütün bunlar seni sadece robotlaşdırır.
  Başqaları üçün yaşayırsan eslinde. Başqalarının ssenarisini yazdığı filmde baş rol oynayırsan bir müddet.
  Ama bir de sen özün varsan. ve eger şanslısansa sevdiyin insan var. O insan ki, onun yanında rola girmirsen. o insan ki, o insanın yanında heç neden utanmırsan, o insan ki, onunla keçirilen anlar eslinde bu heyatda sene aid olan nadir anlardır. Sadece bedenlerin yox, ruhların da sevişmesidi.

  Xoşbextlikden ve ya bedbextlikden insanların bir çoxu bu hissi dadmadan ölüb gedir. Eger bu hissi dadmış nadir insanlardansınızsa size xoşbext demek olar.
  Çox özel bir hissdi, çox özel bir yaşanmışlıqdı, çox özel bir tecrübedi.
  Bir anda o yaşanmışlığın eslinde heç olmadığını düşünende adam deli ola biler.
  seni dünyadakı bütün canlılardan ayıra bilen en nadide hissdi o. individual sevmek bacarığı.
  Ve daha da yaxşısı, ele bir bir xüsusi şeydi ki, onun şeklini çekib instagramda "ölümsüzleşdire" bilmirsiz, ya da twitterde, facebookda yazaraq tesvir ede bilmirsiz.

  bendenizin bu hissi soz6 sözlükde açıqlaya bilmediyi kimi.


sən də yaz!