luka magnottaəjdaha lazımdı   googllalink

    1. Esil adı Eric Clinton Kirk Newman olan 2006 ilinde adını Luka Magnotta olaraq deyişdirmişdir. Mehşur olmaq en böyük xeyalı ve isteyi olmuşdur. Seçtiyi peşe ve gördüyü işler de bunun sübutudur. (Model ve Pornstar) 2010'da 2 bala pişiyi öldüren bir video çekib internete yaydı. (Videoda üzünü gizledir, kimse onun kim olduğunu bilmirdi.) insanları bu video çox narahat etdi ve insanlar könüllü olaraq facebook kimi böyük saytlarda Luka'yı tapmaq üçün gruplar açdı. Luka meşhur olmağdan zövq alır, daha çox video çekirdi. (Evindeki pitona pişik yedirme kimi videolar) Yanvar 2011'de könüllü grup bu şexsin Luka Magnotta olduğunu ortaya çıxardı. Bunu da qeyd etmek lazımdır ki 2012'nin May ayına kimi polis heçne etmirdi.O günlerde heyvan haqlarına bu qeder fikir verilmirdi.Bele şeyler polisi narahat etmek üçün bes qeder vacib sayılmırdı. Hemçinin Facebook'da gruplaşan ilk insanlar heyvanseverler idi. Daha çox şöhret isteyen Luka, 2012'nin May ayında Jun Lin adlı bir Çinliyi öldürüb videosunu internete yükledi. (Buz qırıcı ile öldürüb.)
    Polis bu qetlden sonra işe ciddi yanaşmağa başladı. Evvel Paris, sonra da Berlin'e qaçan Luka, Berlin'deki bir kafede oturarken Kadir Anlayışlı adlı bir Türk terefinden tanınır ve polise xeber verilir. O Jun Lin'i öldürdükten sonra yediyi iddialarını qebul edib. Hal hazırda Kanada'da bir hepsxanda ömürlük cezasını çekir və 38 yaşındadır.
    Netflix onun haqqında bir belgesel de çekib. Maraqlananlar üçün; (bax: Don't fu*k with cats): Hunting an internet killer. (Belgeselin adı.)


sən də yaz!