scp foundation

|

əjdaha lazımdı   googllalink

  1. bu sifarişi verən: benedictus
  Qorxu yazım lahiyesidir. SCP foundation, 4chan adlı saytın "paranormal" /x/ forumundan dünyaya yayılıb. 2007 ilinde Creepypasta başlığı altında ilk SCP olan SCP-173 paylaşılıb ve kısa bir müddetde bu paylaşım haqqında birçox hekaye yazılıb.
  SCP foundation'ın meqsedi anormal olaraq adlandırılabilecek eşyaları, insanları, mekanları, varlıqları qoruma; kontrol altına alma ve bezen onları dünyadan, bezen de dünyayı onlardan qorumaq olan organizasiyadır. Bu organizasiya adını da buradan alır. (secure, contain, protect) SCPler ile elaqedar hekayeleri scp foundation wiki saytından tapabilersiz. Qeyd etmek lazımdır ki bunlar hamısı uydurma hekayelerdir. Fantastik hekayeler yazmağı ya da oxumağı isteyirsizse bu organizasiya en yaxşısıdır.
  Bu saytın özüne göre bir istifadeçi kütlesi var ve bu organizasiya çox professional olaraq yazırlar. Hetta bu hekayelerin heqiqi olduğuna sizi inandırabilerler. SCPler 5 kategoriyaya ayrılır:
  Safe(tehlükesiz): Bes qeder başa düşülmüş, asand qoruna bilenlere deyilir.
  Euclid(Öklit): Bes qeder yaxşı başa düşülmemiş veya hereketleri texmin edilebilinmeyen, ancaq yüksek seviyye tehlüke erz etmeyenlere deyilir.
  Keter(Taç):Detallı qoruma proseduralarına ehtiyacı olan ve insan heyatı üçün tehlüke erz edenlere deyilir.
  Thaumiel: Organizasiyanın xususi ile diger SCPleri koruma altına almaq üçün istifade ettiyi SCPlere deyilir.
  Neutralized (Neytrallaşdırılmış): Qestle veya sehven yox edilerek ya da effektivliyini itirerek artıq anormal olmayanlara deyilir.
  Buraya yazılmayacaq qeder çox detal var. Maraqlananlar üçün bir neçe sevilen SCP:
  SCP-173: The Sculpture
  SCP-096: The Shy Guy
  SCP-1782: Tabula Rasa
  SCP-682: The Hard-To-Destroy Reptile
  SCP-106: The Old Man


sən də yaz!