number station

|

əjdaha lazımdı   googllalink

  1. Ekser hallarda reqem yada herf seriyası payşaşıldığı, paylaşanın bilinmediyi, uyğun şertler altında bütün dünyaya açıq olan kısa dalğa radio istansiyalarıdır. Ses yazmalarında istifade edilen ses çox vaxt bir qadına aid olsa da bezen bir kişi veya bir uşaq ses yazmasını seslendirebiler. Birinci dünya muharibesinden bu yana bu radio istansiyaları mövcud olsa da meqsedleri tam olaraq bilinmir. Hökümetlerin gizli agentleri ile, casusları ile bu cür elaqe saxladığı, ufolardan ya da kosmos raketlerinden gelen signallar, kodlanmış at yarışı neticeleri ya da narkotik satıcılarının xeberleşme sistemi olduğunu düşünen birçox fikir var. Bunların arasında en çox tutulanı agentlerin elaqe saxlaması üçün olan versiyadır.
  Yayımı açan şexslerin bezileri ''random'' vaxtlarda yayım ederken bezilerinin ise sistematik programı var. Bu yayımdaki ses canlı ola da biler, evvelden alınmış bir ses yazma da. Ekser hallarda ses yazmaları bir musiqi ve melodiya ile, veya xususi kod adları ile başlayır. Bunun meqsedi mesajı alacaq olan şexse işaret vermekdir. “Charlie india oscar” en çox istifade edilen giriş sözlerinden biridir. Ses yazması bittiyinde ise “end of message, end of transmission”; “ende”; “fini”; “final”; “konec” kimi sözler istifade edilir.
  Bu mövzu haqqında çox detal var. Teze bir bilgi öyrendiğin zaman o seni 10 dene teze bilgiye götürür. Uzun araşdırmalardan sonra maraqlananlar üçün çox keyfiyyetli ve bilgilendirici bir neçe sayt ve detalları yığdım.
  https://arsiv.pilli.com/yazi/rakam-istasyonlari-esrarengiz-radyo-yayinlari/ (Qaynaq)
  http://www.spynumbers.com/numbersDB/dbOnAirNow.php3 (Qeyd edilmiş bir neçe yayım ve detalları)
  http://www.spynumbers.com/numbers.tips.html (Daha ireli getmek isteyenler üçün mükemmel bir başlama rehberi. Bunun içinde gizli kodların menası ve onları helletmenin yolları da var.)
  https://lifehacker.com/how-to-listen-to-real-spy-broadcasts-right-now-5961035 (Bir gizli yayıma nece qulaq asabileceyinizi izah edir.)
  https://archive.org/details/ird059/tcp_d4_01_russian_man_complete_irdial.mp3 (Ve en gözelini sona saxladım. Bir neçe ses yazması. Qulaq asmağınızı tövsiye ederdim nece birşey olduğunu anlamaq üçün.)


sən də yaz!