atarlı


37   17   0   0
atarlı 3.nəsil yazar
reytinq xalı: 93
karma xalı:2445
entry sayı:37
izləyənlər:6
sifariş sayı:0

son yazdıqları| | əl əməyi göz nuru| favori seçdikləri| favori seçilənləri| bütün entryleri| lövhə/blog
Ohne dich kann ich nicht sein
Ohne dich
Mit dir bin ich auch allein
Ohne dich

timidus https://soz6.com/entry/306595 bu entry-de ağır tehqire uğraya saytın qurucusu. Pablo Diablo size sadece onu deyerdim ki adı geden şexs saytın quruçusudur. Mövqeyine deyil qoyduğu emeye istinaden yarım yamalaq oxuduğunuz şeylerle, adamın ağzından çıxmayan şeyleri onu ona calaşdırma mentiqiynen ona itham edebilmezsiniz. Ayrıca siz hem tehqir hem provokasiya edirsiniz. Qorxmadan kişi kimi dediyinizin arxasında durun. Metaforu filan araya salıbda 'qoyun tehqir deyil ki siz bilmirsiniz' demeknen özünüzü alçaldırsınız.
kamil zeynallı Bir ölke milliyetçiliknen nece masturbasiya olunar, zevkin doruqlarında çılğın atdırıların canlı timsalı olan şerefsiz. Sonra da 'biz şerefliyik, onlar edir biz heç ne etmemişik. Biz onlar kimi deyilik ühüh'. Yaxşı ki arvadı yoxdu. Tutub zorlayardınız. Sonra azerbaycan bayrağı filan asdırıb 'veteni xilas etdik. Allahu ekber. Allah bizimledir' sonra da wikileaksden filan tapılardı etdikleriniz pidarazlar. Bu potansiyallı bireylerin oluşmasını sağladınız üç beş yolunuzu bulmaq üçün degerli omurgasızlar. Allah belanızı verir umarım.
megali idea Bütün etnik yunan (greek) xalqlarını eyni çatı altında toplamayı hedefleyen milliyetçilik ideyasıdır. Enosis qeder radikal olmasa da bir növ turançılığın denginde hedefleri vardır bu ideyanın. En böyük destekçisi Elftherios Venizelos idi.
emmanuel macron 20 yanvarda 'Manuel deye ad olar e. Özüve hörmetin olsun. Get onu avtomatik eletdir e gijdıllax' deyerek eleşdirilen fransa prezidenti. Ulu babalarının kant, dedelerinin dick advocaat ve John Toshack olmayına baxmayaraq bu mövqeye geder gelmişdir. Fransızlar dünyanın amına bir russoynan milliyetçiliyi getirende iki de bu qaqaşı manuel buraxanda qoyub.
xəqani cəbrayılov Vaxtıyla taborumuzun komandiri olmuşdu. Biz gelende rütbeden vurmuşdular. Polkovnik leytenant idi. Yuxarıda bir esgeri peyser çıxardıb herbçi dostları sonra da uşağa emelli başlı çumoluq eletdiribler. Her cür cinsi tecavüzden tut, başına işemey, anasının nömresini alıb mırtdaşmaq filan. Nese bu dözebilmeyib bir gün. Gülleleyib deyesen hamısını axırda da özünü. O söhbete göre de o vaxtki m. naziri s. ebiyev rütbeden vurubdu. Amma hamı cenab polkovnik filan deyirdi. Biz yuxarı qalxanda aşağıda qalmaq üçün 3000-5000m isteyirdi uşaqların atasından. Sançastın qiymeti de 8000m filan idi-* Gözel qazanırdı. Sonra sumqayıta getdiyini eşitmişdik. Ordan da emelli başlı qabağa gedib rütbeden vurulmayına baxmayaraq.
sözaltı günlük Hazırda müharibe davam edir deyesen. ilk günleri kendimizden ölen qalan var mı deye maraqlanırdım. Ancaq artıq manipulyasiya edilmiş xeberlerden ötürü ona da baxmıram. Dostlarım whatsapptan ölen ermeni esgerlerinin, zefer bizimdir temalı videoların linklerini gönderir. Bütün internetlerini bağlayıblar tek terefli mediyadan dinleyirler herşeyi. Ne deseler herşeyi qebul edib, gül deyende gülür öl deyende ölürler. 'Müharibe şeraitidir ee ondan' deye de deyilene inanırlar. Qaradelikden ferqi yoxdur. Nihilist olmasan yeqin inana inana ağzının suyu axa axa ölen düşmen esgerlerine kayfnan baxacaqsan. Onu teleb edir sikik sistem. Soruşsan hamısı şehid olur filan. Ermeniler de hemin şeyleri deyir. iki teref de hümanitar, heçkime heç ne etmir ancaq herşey ortada. iki teref de qırıb da birbirini. iki terefde kinlidi. iki teref de soyqırım edib. Neçe defe dokumentler görürük amma hamısını 'ermeniler' düz qoş edib. Qırmışıq da adamları. Almışıq qadınlarını tecavüz etmişik. Bizde maniyaklar xuliqanlar yoxdur? Müharibe olanda menim yanımdakı orosbu çocuğu esger 'gel bu qızı zorlayaq onlar da bizimkilere edib ehehe' deyende neçesi ses çıxaracaq. Onu keçdim neçesi yox deyecek? Qarnını cırıb uşağına baxmışıq da gebe qadının. Onlar da edib hemin şeyleri. Amma ne ermeniler ne biz keçmişimizle üzleşebilmirik. ilk kim eliyib? Sikim içini bilmirem amma qoy biz etmeyek de. Amma qara delik ki qara delik çekir içine... Bunları desem belke burda bele (çölde tesevvür edebilmirem) veten xaini şerefsiz filan deye adlandırılarıq. Dolmamışam e ancaq çevrem, her terefim bu saçmalıqlara inanıb deli kimi eylenir. Provokasiya etmemek üçün sesimiz de çıxmır biz kimilerin. Ancaq bu entry burada qalacaq. Bu qara delikde yer almayanlardan olduğumuzu göreceksen sen eziz oxucu-*
kapitalizmin zərərləri Orman qanunlarının ireli versiyasıdır mence. Axırı yene ilkel güclünün gücsüzü yenmesidir burda. Ancaq men deyerdim ki edebaliden qalma exi teşkilatı olsaydı osmanlı imperiyasındaki kimi bax o edaletli olardı. Onlar hem ideologiya ile insanları tetmin edirler hem de kim qabağa gedirse onu frenleyirler. Özü de onların sendikaları o vaxtı fikirleşende bele indiki pulnan iş gören sendikalardan yaxşıdır. Mehz atatürk de türkiyeni tezeden quranda exilere vefa etmek üçün ilkin 'anadolu heyat'ı qurdu. Ancaq hazır ki kapitalist sistem pul pul pul deyir. Bundan ne xeyir gözlemek olar...
unuttun mu beni Feride Hilal Akın'ın ifasında da gözel olan mahnı.
(youtube: )
əl-cəzari Tarixde sibernetiyin ve robot elminin banisi olan müselman alimdir. Cizre'de doğub deye Cezeri adını almışdır. Türkiye Selçuqluları dövründe artuqlular'da (şırnaq çevresi) yaşamış ve fil saatı ile abdest avtomatını ederek robot elminin daha ileri seviyelere çıxmasını sağlamışdır. Hele de o dövrde bu cür sistemleri nece elediyi tapılabilmemişdir. Da Vinci'nin de ondan ilham aldığı deyilir.
augsburg sənədi Alman kralı ile Martin Luther arasında mehdudlaşdırılan, xristianlıqda protestanlıq mezhebinin başlanğıcı üçün ehemmiyyetli görülen seneddir. Iluminasiyanın daha asan bir şekilde inkişafı ve davamında fransız ixtilalına aparan yolda magna cartadan başlayan krallığı zeifletme politikası artıq dogmatik qaydaları da passivleşdirerek daha özgür düşünmeye itdi insanları. Bir baxıma qilinc ile gelenin qilinc ile getmesinin başlanğıcı da deyilebiler. oxuma yazma, informasiya ile insanların reğbetini qazanan kilse, yene informasiya ile (metbee) yavaş yavaş sona yaxınlaşdı.
pençik qanunu Osmanlı dövründe 1-ci murad'ın başlatdığı pençik sistemi'dir. Fethedilen torpaqlardaki ailelerin birden çox oğlan uşağı var ise birini öz yanlarına alması (ailelerinin de rizası olduğu deyilir) ve türk bir aileye vererek teqribi 10 ile yaxın türk edet enenevilerini öyretmeye bunun yanında döyüşmeyi de öyretmeye ardından da qapıqulu olaraq adlanan devşirme mentiqi ile padişahı qoruyan, müharibelerde aktiv rol oynayan askerler yetişdiren bir qrupun oluşmasının qısaca açılımıdır.
luis suarez Juventus'a getmek üçün italyan dili imtihanını pulnan düz qoş elediyi deyilen futbolçu. Sualları evvelceden bildiyi deyilir. Repubblica da 'Bir kelime de italyan dilinde danışabilmir. Verbal conjugationsları bacarmır, infinitivler ile ele bele danışır. Jurnalistler nese soruşsa çaş baş qalacaq. ilde 10milyon yevro qazanır. bu imtihanı keçmelidir' deyirler. Onsuz da atletico'ya gedecek kimi görsenir amma bu qalmaqal marka deyerini daha da aşağıya salacaq hem özünün hem katalunyanın.
the sopranos
(youtube: )
bele de gözel bir mahnıdan bir bölümde istifade etmiş gözel serial. junior capodan bossa keçdikde salutlayırdı herkes. o moment açılan mahnıdır.
(youtube: )
progeriya Mutasyon sonucunda meydana gelen bir tez qocalma halıdır. Bezen 18 aylıq uşaqlar 60 yaşında kimi görsenir. Hele ki müalicesi mümkün olmayıb. Sadece antikorlar hazırlanır ve cure olaraq belirli vaxt aralıqları ile uşaqlara verilir. Hele ki effektiv bir netice alınmadı.
(youtube: )
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20