hayilmayil


18   0   0   0
https://soz6.com/sds-themes/vengeful-light/images/noavatar1.jpg
4.nəsil yazar
reytinq xalı: 9
entry sayı:18
karma xalı: 0
izləyənlər: 0
sifariş sayı: 0son yazdıqları| | əl əməyi göz nuru| favori seçdikləri| favori seçilənləri| bütün entryleri| lövhə

et si tu nexistais pas "et si tu n'existais pas" n'existais pas, çox da problem olmazdi. l'ete indien kimi gozelliyi var joe dassin beyin. bir biriynen elaqeli gelir amma mene. birinci 'et si tu..'ye qulaq asib, sonra l'ete indien'i dinleseniz çox gozel kederlene bilersiz.mence.
2015 bakı 1. avropa oyunlarının sonuncu olması ilk ve son oyunlar olacağını düşündüyüm tedbir. yayılan şayielere göre mesul şexsler bu oyunun keçirilmesine qarşı imiş, xercleri çox olub, baha başa geldiyine göre. ama gözüne döndüyüm azerbaycan neyledi? özün atıb ortaya ki, narahat olmayın biz bütün xercleri öz üzerimize götürürük. ve belece avropa oyunları deye bir event yaranmış olur. avropanın neyine lazımdı axı. pulu çıxmır, ezilen onun camaatı deyil. men de avropa olsam menim de vecime olmazdı. mağaradan teze çıxmış, görmemiş bir idareetmemiz var taa nağaraq, camaatı çapıb talamaqçün her il bir variant tapırlar, bu defe de avropa oyunları oldu.
arrow son trailerine baxanda 'axır ki felicity'nen ollieni sevişdirdiler' dediyim serial. imtaası hayal meyal da ola biler. ne desen olar. malum, bir defe ölen iki defe dirilir. ama bunlar da sevişseydi rahatlıyardıq baxma. o qeder derdin arasında bir stress atmış olarlar hem de.
mehman hüseynov eslinde ona qıcıq olan adamların anti-reklamı sayesinde daha da meşhurlaşdığını fikirleşdiyim, menasız, boş, fırıldağ şexs. sen nesen ki, hökmet sennen qorxur, seni çağırır tez-tez söhbet eliyir, ama içeri basmır? biz uşağ zadığ guya.
cəmil həsənli çox yaxşı insandır cemil müellim. bu çox yaxşılığına göre de prezidentliye namized, milli şura söhbetlerine qatılmasına biraz üzülmüşdüm. hem siyaset çirkli oyun olduğuna göre, hem de her yerinden duran, bir pox qanmayan adamların onun haqqında gic-gic atıb tutacağına göre meselen http://soz6.com/entry/86556
çox hörmetli yazar deyib ki, milli-ayrı-seçkilik edib,ikiüzlüdü falan. gelin görek hafiz ne edib? cemilin qızı bir ingilis beyle evlidi deye az qaldı o boyda kişini taa nebilim e nağara. ay qızıvı xristiana veribsen, mentalitet zad. seviyyesizlik dee obşem. ama o kişi nağardı? heşzat. bir bir faktları dedi, hafiz arvadı kimi geybet elemedi taa. bilirem heç istemezdim hafizle müqayise edim, ancaq azerbaycan reallığı,olan debat oydu taa nağaraq.
neyse. çox xeyirxah, üreyiyumşaq olan bele bir adam haqda xoşagelmez reyler görmek de adama xoş tesir elemir. bele yoxsa azad fikir var canım, ne isteyirsiz deyin mene ne.
sözaltı etiraf etiraf eliyirem ki vaxtında birisine otval vermişliyim olub (kim vermedi ki), axır vaxtlar yadıma düşür, peşmanam deyesen. ah körolasıca.
darıxıram deyə status yazmaq darıxmağın pik nöqtesidi sadece. gör adam nece darıxır, gör nece elemeye bir meşğuliyyeti yoxdu ki, adam darıxdığını status yazır. lan get kinoya bax, olmadı yutubu aç neyese bax, qulaq as. az biraz maariflen. yoxda cehenneme ki darıxırsan, mene ne axı.
erməni himni çalarkən çömələn azərbaycanlı idmançı sayesinde azerbaycanlıların "idmançımız ermeni himnini tehqir etdi!" kimi xeberleri "eşq olsun! yaşa!" kimi başlıqlarla paylaşdığını görüb bir daha öz özüme demeye söz tapmadığım adamdı. gerizekalı. ağlı ele çömeldiyi yerde olan şexs. eşşi.
how i met your mother (spoiler!)
final epizodu ile mene çox böyük bir ders vermiş amerikan serialı, 'heyatda heçne gözlediyin kimi olmur, zad' söhbeti. sen 9 sezon ananı gözle, axırda söhbet robine bağlansın, o robin ki, bir sezonda evlenib boşanmış aşüftedir. çox qeribedi. final sehnesinde de üreyim burxuldu. mother'in yerine men üzülüb kövreldim ele bil. allah bütün robinleri öldürsün.
yüzyüzeyken konuşuruz her defe mahnılarının linkini sevgilime atdığım bir qrup. amma iş orasıdı heç yüzyüze konuşmak bir yana dursun, görüşmeden ayrıldıq. ergen vaxtlar işte. ama yaxşı mahnıları var da eşşi özüvüz de bilirsiz.
əli əkbər isveçreye mühacirete getmiş, gedennen sonra da azerbaycandakıları lağa qoyub tenqid tehqir elemeye davam eden 'ziyalı'.
hee, onu deyirdim axı, mühacirete gedib. demeli bı kişinin sonradan bacısı da gelib isveçreye sığınacaq üçün. mühacirete qeyri-qanuni geden adamların elediyi kimi bacısı passportun zadın qardaş bilib bı kişiye verib ki, saxlasın(gizletsin). ne başıvızı ağrıdım, adamın bacısıyla bir neçe müddet sonra münaqişeleri olub, dava zad eliyibler. götürüb bayısını isveçre polisine qammazlıyıb, bes 'filankes size yalan deyib, qaçıb gelmiyib o bura ve azerbaycanda siyasete de dexlisi olmuyub'
ne kadar enteresan değil mi.. -*
başqa bildiylerim de qalsın, çox qeybet elemiyim ama çox mındar adamdı bu şexs.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20