ötən əsrin adamı


140   0   0   0
2.nəsil yazar
entry: 140
reytinq: 156
karma: 0
oxunma: 4,037


qasim

sözlükdeki misyasında zirveye çatan "yazar"ımız. adam menfi menfi umbaylığa çatdı axır kı. bu süretnen döngeni alammıyıb sözlüyden uçması da yaxındı.

(bax: qasim 2 is coming back)

#sözaltı roman

peppi bu adaya gelmeyine hamıdan çox sevinirdi. sanki gedecey başqa yeri yoxuymuş kimi bağlanmışdı adaya. adaynan arasında eşq yaşayırdı sanki, onun da ruhu olduğuna inanırdı. hamının ağlaşma qurduğu ada etiraf gecelerinde bele adaya olan sevgisinden danışırdı. geceler adaynan danışır. bu adaya düşmeklerinin tesadüf olmadığına hamını inandırmağa çalışırdı. elediyi hereketlere "the island wants this" kimi replikalar atırdı. şelale ile araları yaxşıydı

ada sakinleri tebeqelere bölünmüşdü. hamının eyni vaxtda düşmeklerine baxmayaraq, özlerini adanın yerli sakini kimi aparanlar da çox idi. ancaq ortada dalaşan balacaları ise heç kim hezm ede bilmirdi. onlar adaya hele de öyreşmemişdiler.
limidusun sahile yeke kömek çağırışı üçün tapşırdığı daşlardan yazı işini de yarıda bilmemişdiler. "pilot aşağı bax" yazmaq yerine "pilot awagi bax" yazmışdılar. defelernen demeyine baxmayaraq.

offline whatsapp android

ios'un whatsappda çoxdan sahib olduğu funksiyanın, androidde olan versiyası

lakin ios'da bele bir şey var ki, funksiyanı qurduqdan sonra heç kimin "last seen"ini görmek olmur, * eger androidde de beledise, "good morning android"

k'

"k" herfiyle ortaq sesi bölüşen ses
"karandaş"ın k'sı, "kobra"nın k'sı

x'

dilimizde yazıda işaresi olmayan yegane sesdir. daha çox "külek" , "çörek" kimi sözlerin sonunda eşidilir "yh" sesi verir
teleffüzde sözün sonundakı bu sesi ayırd etmek üçün ya gerek çox oxuyasan, ya da doğma azerbaycanlı olasan, rus sektorlarının girişe bilmediyi bir sesdi.

gənc yaşda siyasi tərəf tutmaq

fikrimce gencliyin ağılda esdirdiyi en möhkem yellerden biri de budur.
gencsen qanın qaynıyır, enerjin var, ora bura soxulursan, teşkilat yaradırsan arada bir cırtlayırsan, hökümete qarşı gedirsen, dostlar arasında reğbetin artır, sosyal medyanın tanınmışlarından birine çevrilirsen, bir defe bölmeye düşürsen, mitingde dubinka yeyirsen, bir dene covere ağ qara şekil de qoydun mu, bir ikisini de tenqid elesen, hele sehfen de varsa sen emelli başlı aktiv gencsen. sen özünü cool göstermeyen anadan gelme coolsan, azad sex terefdarısan, saqqalın da var, bir dene hdr saqqalı şeklin var hele ki, gel göresen. sen bu yaşda heyatı anlamısan, qalan hamı sabun göte giren ergendi. eslinde sen beyin ağıl cehetten her hansı bir "sabun"dan qat qat zeyifsen. axırda bilirsen nolur. gelirsen o sabun dediyinin altında işleyirsen, sesin çıxmır, qabağında kostyumun düymelerini axıra qeder bağlayırsan, heftenin her günü eşşek kimi işledir seni. var dövlet içinde yaşayır o. çünki vaxtında qanının qaynadığı herekete yox ağlının apardığı herekete yönelib, guya senin qıraqdan deyilenler vecine deyildi, amma eslinde o heç seni de vecine almıyıb. neticeye bax 5 il it kimi oxuyub gelmisen xaricden onun altında eşşek kimi işlemeye.
ne var ne var, sen siyasi görüşlü gencsen, kitab oxumaq sıxıcı deyil he?

elece de sen darbeyinli redhead qız, sene demeye çox sözüm yoxdu, yanındakı gede seni yox götünü fikirleşir.

köhnə sevgilini görmək

gördüyüm yerde qaçaraq tepiyi başına çırpmağımla başlayacaq görüş olacaqdır. -sensen atval verenden sonra necesen deye mesaj atan qancıx. ? deye ağız burnunu dağıdacam

ateistlərin müsəlmanlardan keyfiyyətsiz olması

ortaya düşüb islama qarşı fikir yürütmeleri. müselmanların sevyesine düşmekden başqa bir şey deyil
ateistsense sikdir ateistliyini ele, dostlarınla müzakire ele, lap lazım olsa meslehet ver amma day ne düşmüsen ortaya, düşüy kimi sehife açıb, ateizmi yaymaq zad. nolub. sen menim namaz qılmaqla yaxşılaşdığına inanan nenemi dinden çıxarıb neyniyessen. her şeyin bir derecesi var.

sözaltı sözlükdən məlumat almaq

deye bir şey yoxdur.
yoxdur, hörmetli yazarlar, her hansısa bir başlıq açanda ilk entryde hadise haqqında melumat verin ondan sonra gelen entrylerde marjinallıq edib, gülerik

çoxdandı facebooka girmirem, ve bu maçi meselesini de bilmirdim, gelen gelen söhbeti ortasından yazır, bir pox anlamadım. sonradan tutmuşam facebooka baxandan sonra, olmaz bele, evvelce melumat sonra daşşax, sözlükdü bura.

(bax: olmayan şeye başlıq açmaq)

ha başqa şeyleri burdan öyrenirik o heç. amma gündem mövzularında 0

h2o

dünyamızın, bedenimizin, beynimizin esas hissesini teşkil eden formul
(bax: su)


olmazsa olmazımızdır

"su sucuk molekullarının bir araya gelmesinden yaranıb"

. a. einstein *

heydər əliyev

dahi siyasetçi ve azerbaycanın damarını tuta bilen tek prezident. damarı ele tutub kı.

bu milletin ne istediyini, neye qane olduğunu, neye üsyan ettiyini, neye qadir olduğunu çox yaxşı bilirdi. bele ağıllı adamlara hemşe hesed aparmışam.
muxalifler de ağlamasın yapçı zad deyilem.

bele bir ağıl sahibine hörmet etmek lazımdı *

nida vətəndaş hərəkatı

populyar olmaq üçün qoşulanlardan sonra * indi de populyar olmaq üçün lağ edenlerin lağ obyektine çevrilmiş teşkilat.

bura azerbaycandıye ne teşkilat ne azadlıq, kim kimi basdıdı, esas odu facebookda +2000 abunen olsun, günde status guplayıb like yığasan, bu teşkilatın üzvlerinin hamsının isteklerinin derinde like yatır. like .

/ 20 »

blok -   başlıqlarını gizlət