yuxusuzluğun təsirlərifacebook twitter əjdaha lazımdı   izlə   lələ   mən   googllalink

  1. prano.parano..pirana,..paranoeasdddvcvxn,.,.paranoya ve danışma problemleri.
  2. sözlüye daha çox diqqet ayrılmasına sebeb olur.
  3. bir şeyi oxumaq üçün qaşların alında birleşene qeder yaxınlaşması.
  4. bir müddet sonra sağa sola baxmaqçün başın yox gözlerin dönmesi kimi tesirleri var.
  5. seher güneşi professianal fotoaparat ile çekilmiş şekildeki kimi görünür binaların dalında. insanları sevirsen bütün varlığınla. hamıyla danışmağa can atırsan. gülürsen seher işe geden insanların insanlıq hallarına. türkcesi "mala bağlıyırsan"
  6. tekere düşürem.kim ne deyir çatmır mene. 2-3 defe deyirem ne dedin?
  7. yuxululuq. bir birinin antonimi olan -sız,siz şekilçisi ile -lı,li şekilçisi yuxulu ve yuxusuz sözünde nece eyni menalıs söz emele getirir? error?
  8. yuxusuz insan esebi olur.serotonin yoxdu bi kere.desen ki,gözünün üstünde qaşın var,vurub qaşıvı partlada biler. kövrek olur.dexlisiz veziyyetde duyğusala bağlıyıb köhne dosta,köhne sevgiliye zeng eliye biler. tekere düşüb gic-gic suallarnan insanı heyatdan soyuda biler. çayı isitmek üçün,çaydanın yox,onun yanındakı qazanın altını yandırıb,yanıq yemek iyi gelende de gecenin bu vaxtı yemek bişirib hele utanmadan yandıran qonşunu söye biler. avtobusda,metroda yuxuya gedib,düşeceyi dayanacağı keçennen sonra düşüb,zaten esl gezmeli havadı deye biler. açarı cibe qoyub evde açar axtara biler. bir sözle,yuxusuz adam yerine ve zamanına göre her cüre umbaylaya biler. (bax: ne gündesen yetim)
  10. metroda və ya avtobusda ayaqüstə yatma halları. uzunmüddətli yuxusuzluq şizofrenliyə, huşun itməsinə gətirib çıxarır.


sən də yaz!