bugün wiki təsadüfi son
sözaltı sözlük
məsləhət postlar mesaj Profil

Son yazılanlar

azenec


280   0   0   0


blok başlıqlarını gizlət

Notice: Undefined variable: thisuser in /var/www/soz6/profilson.php on line 166

1 əjdaha! azenec

04.05.2014 - 22:05 #117538 mesaj facebook twitter

ən bəyənilən ekşi sözlük entryləri

başlıq: erken boşalmayı önleme yöntemleri

düzenli seks hayatı olanın erken boşalma sıkıntısı zaten bir süre içinde geçecektir normal şartlarda. bu yüzden hedef kitlemiz düzenli seks hayatı olmayanlar ise verilebilecek en güzel tavsiye ttnet abonesi olmaktır.

adam gibi yüklenemeyen videolar sayesinde porno izleyerek mastrübasyon yapma keyfini çile haline getiren ttnet'in esas amacı videoyu yavaş yavaş yükleyerek yurdum erkeğinin de mastrübasyonunu uzun süreye yaymasını sağlamak ve erken boşalma sıkıntısından kurtulmasına yardımcı olmaktır. yaşasın ttnet'in yavaşlığı. yaşasın ttnet.

4 əjdaha! azenec

04.05.2014 - 06:16 #117398 mesaj facebook twitter

1 əjdaha! azenec

03.05.2014 - 20:10 #117119 mesaj facebook twitter

2 əjdaha! azenec

27.04.2014 - 21:11 #115809 mesaj facebook twitter

0 əjdaha! azenec

25.04.2014 - 20:35 #115491 mesaj facebook twitter

sevgilisindən ayrılan qızı təsəlli edən oğlan

bəli məndə olub şəxsən... düzünü desəm qızdan xoşum gəlmirdi tipimdə deyildi adama məsləhət verirdim deyirdik gülürdük əylənirdik... inanın heç bir məqsəd güdmürdüm...qız özü idmancı idi aq. məndəndə böyük idi... məni belə döyərdi inanın...
ancaq bəzən qarşı cins dostların elə çirkin insanlar olurki sevgili olaq desə qəbul etmərsən... qabağında soyunsa durmaz... anca ürəyi tərtəmiz olar... əsl dost kimi olar... sən ona oda sənə kömək olar.... yəni demək istəyirəmki çox cirkin qızların hardasa belə şansı varki oğlan onu heçvaxt dostdan başqa münasibətlərdə qəbul etməz və ciddiyə almaz. belələriylə cinsi əlaqə vəya hərhansı məqsədi güdməklə istifadədən söhbət gedərsə əlimi sikərəm daha yaxşı deyərsən...
(baxma: yaşasın əsl dostluq)
(baxma: yaşasın səmimi dostluq)

2 əjdaha! azenec

22.04.2014 - 10:59 #115053 mesaj facebook twitter

allahın varlığının sübutları

əvvəla yazı türkçə olduğu üçün hərkəsdən üzr istəyirəm. bilinən səbəblər bunlardır:

1. dünya tarihi boyunca, bütün kültürlerdeki insanlar, bir tanrı'nın varlığını kabul etmişlerdir.

bir kişi, bütün tarih boyunca gelmiş geçmiş bütün insanların, bütün ulusların ve kültürlerin hatalı, kendisinin haklı olduğunu nasıl söyleyebilir? milyarlarca insan, çeşitli sosyolojik, zihinsel, duygusal ve eğitimsel çeşitliliği içeren milyarlarca insan, tek bir ağızdan bir yaratıcı, bir tanrı olduğuna karar kılmışlardır.

antropolojik araştırmalar, günümüzde en uzaklardaki, en izole olmuş ve en ilkel kabilelerde bile evrensel bir tanrı inancı olduğunu gösterir. dünya üzerinde yazılmış en eski, en antik tarihi eserlerde veya efsanelerde, orijinal bir yaratıcı, tanrı konsepti görülmektedir. günümüzde veya antik çağlarda çok tanrılı inançlara sarılmış, birbirinden bağımsız ve alakasız toplumların bile kökenlerinde en yüksek ve en yüce olan bir tanrı bilinci olduğu görülür.

2. gezegenimizin karmaşıklığı, sadece evrenimizi yaratan temkinli bir tasarımcıya işaret etmekle kalmaz bugün hala ona bağlı olduğunu gösterir.

tanrı'nın tasarımına işaret eden bir çok örnek, hatta sonsuz örnek mümkündür, ancak biz sadece birkaçını verebileceğiz:

dünya . . . boyutu mükemmeldir. dünyanın boyutu ve yer çekimi, oksijen ve nitrojen gazlarından oluşan ince bir tabakayı, yerden 80 km yukarıya kadar tutmaktadır. eğer dünya daha küçük olsaydı örneğin merkür gibi, bir atmosferi olması imkansız olacaktı. eğer dünya daha büyük olsaydı örneğin jüpiter gibi, atmosferi özgür hidrojen içerecekti. dünya, hayvan, bitki ve insanları yaşatabilen, doğru bir karışımdan oluşan atmosfere sahip tek gezegendir.

dünya, güneşe en doğru mesafede durmaktadır. eğer dünya, güneşten daha fazla uzakta olsaydı, biz tamamen donardık. daha yakın olsaydı hepimiz kavrulurduk. dünyanın konumunundaki küçük bir değişiklik bile yaşamı imkansız hale getirirdi. dünya, güneş etrafında 107,000 km/saat hızıyla dönerken bile bu mükemmel mesafeyi korur. bunu gerçekleştirirken aynı anda kendi ekseninde de dönmektedir. böylece yüzeyinin ısınmasını ve soğumasını sağlar.

ayın boyutu ve dünyaya olan uzaklığı, dünya ile olan yerçekimi açısından mükemmeldir. ayın önemli okyanus gel-gitleri ve hareketleri ile sular ne durgunlaşır ne de kıtaların üzerine tırmanır.

su . . . renksiz, tadsız ve kokusuz ancak hiçbir canlı onsuz hayatta kalamaz. insanların (üçte ikisi), bitkilerin ve hayvanların bedenlerinin çoğunluğu sudan oluşmaktadır. suyun karakteristik özelliklerinin benzersiz bir şekilde yaşama uygun olmasına bakalım:

suyun olağandışı bir donma noktası ve yüksek kaynama noktası vardır. su, dalgalanan çevre ısılarına uyum sağlamamızı ve beden ısımızın sabit kalmasını sağlayan unsurdur.

su aynı zamanda kimyasal olarak etkisizdir. taşıdığı maddelerin niteliğini bozmadan yiyeceklerin, ilaçların ve minerallerin absorbe edilmesini ve beden tarafından kullanılmasına imkan verir.

suyun benzersiz bir yüzey gerilimi vardır. bitkilerin içerisindeki su, yer çekimine aykırı bir şekilde yukarı doğru çıkabilmekte, en yüksek ağaçların en uç dallarına bile besin taşıyabilmektedir.

su, yukarıdan aşağıya doğru donmaya başlar böylece içindeki balıklar yaşamaya devam eder.

dünya suyunun %97'si okyanuslardadır. ancak dünyamızın içerdiği bir sistem, bu suyun tuzdan arınmasını, buharlaşıp tüm dünyayı sulamasını sağlar. buharlaşma, okyanusun sularını tuzdan ayırır ve kara üzerinde suyu dağıtması için rüzgar tarafından itilen, bitkileri, insanları ve hayvanları, kısacası yaşamı besleyen bulutları oluşturur. bu sistem hem arındırmayı, hem tekrar kullanmayı hem de besi sağlamayı içermektedir.

insan beyni . . . eşzamanlı bir şekilde sayısız bilgiyi işler. beyniniz, etrafınızda gördüğü şekilleri, renkleri, kokuları, ısıları, ayağınızın altındaki basıncı, ağzınızın nemini, elinizdeki ve üzerinizi kaplayan elbiselerin dokusunu aynı anda işler. beyniniz duygusal yanıtları, anıları ve düşünceleri kaydeder. aynı zamanda bedeninizin düzenli işlerini sürdürür, nefes almanız, göz kapaklarınızı açıp kapamanız, yürümeniz, iç organlarınızın çalışması bunların bir kaçıdır.

insan beyni bir saniyede bir milyondan daha çok mesajı işleme tabi tutar. beyniniz bütün bu veriyi tartar, önemine göre süzgeçten geçirir, göreli olarak önemsiz gözükenleri geri plana atar. dünya üzerinde yaşamanızı ve işlev görmenizi sağlayan işlemci, beyninizdir. her saniye milyonlarca veriyi işleyen, bedeninizin bilinçli ve bilinçsiz işlevlerini sürdüren ve sayısız etkinliği, yaratıcılığı olan insan beyninin şans eseri oluşmuş bir et parçası olduğunu kim iddia edebilir?

nasa uzaya bir mekik gönderdiği zaman içine yerleştirdiği maymunun bu gemiyi inşa etmesi ve kullanmasını beklememiştir, sadece zeka ve yaratıcılık sahibi bir tür bunu yapabilir. birisi insan beyninin varlığını nasıl açıklar? sadece insan beyninden daha bilgili ve zeki bir akıl bunu yaratabilir.

3. "şans" yeterli bir açıklama değildir.

efes harabelerine ya da dolmabahçe sarayına baktığınızda bu eserlerin şans eseri oluşmuş, doğal yapılar olduğunu düşünür müsünüz? sınırsız zaman, rüzgar ve yağmur sağlansa bile doğa bu eserleri oluşturamaz. sağduyumuz bize bu eserlere baktığımızda, açık bir planlama ve ustalıkla oluşturulmuş, zeka ürünlerine baktığımız verisini verir.

bu makale, dünyamızın birkaç şaşırtıcı yönüne dokunmaktadır: dünyanın güneşe konumu, suyun bazı özellikleri, insan bedeninin bir organı. bunlardan herhangi birisi kazara olmuş olabilir mi?

seçkin astronom frederick hoyle, amino asitlerin insan hücrelerinde tesadüfi bir şekilde bir araya geldiği iddiasının matematiksel olarak gülünçlüğünü ortaya koymuştur. hoyle, "şans" ihtimalinin saçmalığını takip eden analojide resimlemiştir: "bir kasırganın, bir hurdalık üzerinden geçerken parçaları şans eseri birleştirip, şans eseri çalışan ve uçmaya hazır pırıl pırıl bir boeing 747 oluşturmasının şansı nedir? olasılık o kadar küçüktür ki, sınırsız zaman ve sınırsız hurdalık verilmiş olsa bile bu olasılıkta yükselme görülemez."

evrenin ve bizim yaşamımızın karmaşıklığı göz önüne alınıldığında, ihtiyacımız olan herşeyi yaratmış olan makul, sevgi dolu ve zeki bir yaratıcıyı kabul etme durumunda kalırız. kutsal kitap, yaşamı yaratan ve sürdüren bu yaratıcı'yı tanrı olarak tanımlar.

4. insanlığın doğal olarak sahip olduğu yanlış ve doğru hisleri biyolojik olarak açıklanamaz (vicdan.)

hepimizin içinde, bütün kültürlerde, evrensel bir doğru ve yanlış hisleri mevcuttur. bir hırsız bile kendisinden bir şey çalındığında haksızlık içerisinde olduğunu düşünür. istisnasız bütün kültürlerde, ailesinden zorbalıkla çekilip alınan ve tecavüz edilen küçük bir kız olayı karşısında büyük bir öfke, tiksinti ve bu kötülüğü onaylayanlara karşı kızgınlık oluşur. biz hissi nereden elde ettik? bütün insanların vicdanlarında yer alan evrensel bir adalet, kötülüklerden tiksinme bilinci nasıl oluşmuştur?

cesaret, asil bir neden için ölmek, sevgi, merhamet, saygınlık, vazifeye sadakat, tüm bunlar nereden geldi? eğer insanlar sadece fiziksel gelişimin ürünleriyse, "en güçlü olanın hayatta kalması" ise, niçin birbirimiz için canımızı feda ediyoruz? yanlış ve doğru hakkındaki iç hisse nereden sahip olduk? bizim vicdanımızın varlığına getirebileceğimiz en iyi açıklama, insanlığın kararlarına ve uyumuna önem veren, seven bir yaratıcı'dır.

5 əjdaha! azenec

22.04.2014 - 02:21 #115019 mesaj facebook twitter

2 əjdaha! azenec

22.04.2014 - 01:19 #115012 mesaj facebook twitter

1 əjdaha! azenec

19.04.2014 - 16:54 #114701 mesaj facebook twitter

elşad miri

Haqqında bu yazını gördükdə təəcübləndiyim insan. beləki artıq adnan oktarın kitablarını tərcümə etməyəcəkmiş.

“Onun kanalında yarıçılpaq qızları görəndə onlara zəng vurdum və bunun nə olduğunu soruşdum”.

Bu sözləri AZXEBER.COM-a açıqlamasında ilahiyyatçı Elşad Miri, son günlər ölkəmizdə də geniş müzakirəyə səbəb olan Adnan Oktarın (Harun Yahya) Azərbaycandakı qızları ilə bağlı danışıb. O, keçmişdə Adnan Oktarın özü ilə görüşdüyünü və bir müddət sonra onun əslində islama düşman olduğunun şahidi olduğunu deyib:

“Mən Adnan Oktarı tanımadan öncə onun bir neçə kitablarını tərcümə edib, çap etdirmişdim. Bir müddət sonra mən özüm də onunla görüşdüm. Danışığından, davranışından o məndə həqiqətən də islamın gözəlliklərini yaymağa çalışan bir adam təəssüratı buraxmışdı. Amma sonra onun Mehdiliklə bağlı söylədiyi fikirləri izlədikdə çox təəccübləndim. Onun kanalında yarıçılpaq qızları görəndə isə onlara zəng vurdum və bunun nə olduğunu soruşdum. Onlar isə mənə bu qızların bədən rəngində paltarlar geyindiyini və islamın müasirliyini göstərmək üçün bunun vacib olduğunu dedilər. Müəyyən müddət sonra isə, mən onlardan tamamilə uzaqlaşdım. Bəzi qüvvələr Adnan Oktarın adından kitablar yazıb onu məşhurlaşdırıblar. Zamanla Adnan Oktar və onun yandaşları haramla halalı bir-birinə qatıb islamı məhv etməyə çalışırlar”.

Qeyd edək ki, son günlər Adnan Oktarın Azərbaycandakı qızları ilə bağlı KiV-lərdə xəbərlər dərc olunur. Hətta onların bəzilərinin Azərbaycanda azyaşlı qızları aldadaraq Oktarın icmasına qatması ilə bağlı xəbərlər də yayılıb.

http://www.azxeber.com/index.php?action=static_detail&static_id=59894

1 əjdaha! azenec

18.04.2014 - 19:00 #114584 mesaj facebook twitter

0 əjdaha! azenec

18.04.2014 - 17:26 #114579 mesaj facebook twitter

0 əjdaha! azenec

16.04.2014 - 18:20 #114322 mesaj facebook twitter

bir qızda dözülə bilməyən şeylər

hərşey. ümumiyyətlə qadın cinsindən iyrənirəm nə yalan deyim. 90% etibarsız güvənsiz olan cinsin nümayəsindən qalan 10% ı tapma hər insana qismət olmur... bir qızda ən böyük dözülə bilməyən şey isə özünü böyüy böyüy göstərməsi dağ başına qoyması. sanki ölürük bunun dərdindən ötrü. özünü elə aparırki sanki bu şahin qızıdı nə diməlidisə olmalıdı və yerinə yetirməlidi. bəs yerinə yetirməsək nə olacaq? ya digər silahı ağlamaqı işə salacaq. yada çıxıb gedəcək lox olmadığıvı anlayacaq... sənə xəyanət edəcək. gedib başqasının yatağına girəcək. nəyin uğruna? əlbətdəki pulun. bu durumda oğlanlara bir məsləhətim var. qızlara istədiyini verməsəz və süründürsəz o sizə istədiyinizi verəcək. əgər hər didiyini eləsəz lox olacaqsız.. sizdən həm istifadə edəcək həmdə kayfını alacaq yeri gələndə xəyanətini də edəcək. özünüzü əzdirməyin əziz oğlanlar...
qadınları pul necə dəyişdirdiyi videonu izləyin:

(youtube: )

(baxma: yoxlanılıb və təstiqlənib)
(baxma: başıma gəlib)

4 əjdaha! azenec

16.04.2014 - 14:52 #114289 mesaj facebook twitter

futbol sevməyən oğlan

zamanın və vaxtın qədrini bilən insandır. 22 nəfərin top dalıyca qacmağında məna və əyləncə harasındadır anlaya bilməyən insandır. iqtisadi nöqteyi nəzərdən mənə heç bir xeyri dəyməyəcək bu futbola baxmağımın. * əgər topaz oynamıramsa əkrinə gedərəm parkda zadda məhlə məhləyə oynayaram həm ayaq əzələlərim möhkəmlənər həmdə əylənərəm.

1 əjdaha! azenec

16.04.2014 - 14:35 #114286 mesaj facebook twitter

pişik

həyatımda onun qədər sevdiyim heyvan yoxdur... kompumda belə şəkilləriylə dolu olan heyvan.pişiyimi nə bir qıza nədə dosta dəyişərəm inanın.

1 əjdaha! azenec

16.04.2014 - 14:22 #114281 mesaj facebook twitter

clash of clans

əmim oğlunun hərgn bitmek bilməyən oyunu. adam uje 69 leveldi. nə vaxtdan oynuyursan dedim 1 ildən çoxdu dedi.
dediyinə görə elə gün yoxduki minimum 3 saat oynamasın.

0 əjdaha! azenec

16.04.2014 - 00:46 #114193 mesaj facebook twitter

2 əjdaha! azenec

15.04.2014 - 12:03 #114062 mesaj facebook twitter

pulu olan adamın xoşbəxt olmaması

bunu sadəcə 1 şeylə əlaqələndirərdim. "müvəqqəti xoşbəxtlik" düşünün əlinizdə yığdığınız pul var çoxdandı gedib ona komputer və ya iphone 5 falan və ya hər nə isə alırsız ilk həftə hətda ayda ola bilər xoşbəxt görünürsüz ancaq sonra o əşya gözünüzdən düşür. hal hazırda aldığınız və sözaltı sözlüyə girdiyiniz komputer var haa bax onu ilk aldığınız vaxtı fikirləşin... tanrım neçədə xoşbəxt idiniz çünki sizin artıq komputeriniz var idi və siz xoşbəxt idiniz həmin an. bəs indi? artıq gözünüzcə çox kiçilib bilirəm. varlılıqda belədi artıq getdikçə hərşey gözündə kiçilir... bütün əşyalar bütün sahib olduqlarınız getdiyiniz bahalı yerlər və s. halbuki arzuladığınız şeyin əlinizə keçdiyi gün neçədə xoşbəxt olur insan. təbiiki müvəqqəti xoşbəxt olur. sizi yaşadan bilirsiz nədi? arzularınız yəni gələcəkdə planladığınız xəyallar. onsuzda həyatda onları əldə etmək üçün gəlməmişikmi? kimisi ev kimisi maşın kimisi varlı olmaq kimisi sevmək kimisi xoşbəxt olmaq hüzur içində yaşamaq və s. təbiiki bunların hamısını təsəvvür etmək mümkün deyil çünki fantaziyanız arzularınız və xəyallarınız çox genişdir. indi isə onlar həyata keçdikdən sonra maraqlı sıxıcı həyatı düşünün..axı hərşey öz dəyərini itirir elə deyilmi? ümid edirəm ölmədən arzunuz həyata keçər və ömrünüzün axrına kimi xəyallarınızı reallaşdırmağı bacararsız..

3 əjdaha! azenec

14.04.2014 - 18:56 #113959 mesaj facebook twitter

0 əjdaha! azenec

14.04.2014 - 15:29 #113935 mesaj facebook twitter

ən gəlirli peşə

yatırımcı vəya sərmayəci olmaq. pul ilə pul qazanmaq. qoy pul sənin yerivə işləsin sən onun yerinə yox. təbiiki belə birşeyə çox insanın ağlı yetməz. ağlın varsa əziyyətsiz də pul qazanarsan.

0 əjdaha! azenec

13.04.2014 - 15:43 #113796 mesaj facebook twitter

/ 20 »
Notice: Undefined variable: user_id in /var/www/soz6/sds-themes/vengeful-light/profile.php on line 1337


blok -   başlıqlarını gizlət
Notice: Undefined variable: user_id in /var/www/soz6/sds-themes/vengeful-light/profile.php on line 1344